19.10.2010 Olomouc: Workshop C´est la vie na ZŠ Ptení

V pondělí 4.října proběhl další workshop C´est la vie, tentokrát pro žáky 9. tříd základní školy ve Ptení. Půldenní workshop je tématicky zaměřený na posilování sociálních kompetencí v oblasti vzdělávání, zaměstnávání, bydlení, v rámci komunikace s úřady i v oblasti trávení volného času. 

Děti se v rámci něho mají možnost zorientovat v systému úřadů či nejrůznějších smluv, mohou si nanečisto vyzkoušet pohovor u zaměstnavatele nebo se naučit psát životopis - to vše prostřednictvím aktivit vycházejících z původní stejnojmenné deskové hry C´est la vie. Podobně jako u této hry mohou i během worhsopu volit účastníci z nabídky různých herních strategií, které simulují vybrané situace z reálného života. Za své volby pak nesou v rámci hry různé následky, jak pozitivní tak negativní. Díky workshopu mají děti možnost nahlédnout do možných scénářů své další životní cesty a získat představu o svých kompetencích či znalostech, které by bylo vhodné dále rozvinout či si osvojit. Během workshopu pracují účastníci mj. se skutečnými dokumenty – například s přihláškou na školu, nájemní smlouvou, dohodou o provedení práce aj.


Bližší informace o nabídce workshopů pro školy v rámci olomouckého kraje: jana.svetlikova@clovekvtisni.cz či na telefonním čísle (+420) 739 220 906.  
© Člověk v tísni, o.p.s.