27.10.2010 Praha: Osmáci ze základní školy U Santošky prošli workshopem C´est la vie

Ve čtvrtek 14.10. se na smíchovské základní škole U Santošky konal workshop C´est la vie pro žáky osmých tříd. Workshop je inspirovaný stejnojmennou deskovou hrou a jeho cílem je přiblížit dětem zážitkovou formou sociální realitu a rozšířit jejich sociální kompetence. Děti si během něho mohou vyzkoušet například jak sepsat životopis, vyplnit různé typy smluv, najít si bydlení a nenechat se přitom napálit od pronajímatele apod. 
Přestože se tentokrát většině účastníků podařilo dostat pouze do 5. herního kola, byly reakce dětí na tuto půldenní akci  velice pozitivní. Při závěrečném hodnocení aktivně reflektovaly, co během workshopu zažily, kým se nechaly napálit (například skrze zážitek s prací bez smlouvy) a jaká herní strategie se jim vyplatila. Workshop měl úspěch i u vedení školy a společně s výchovnou poradkyní bylo domluveno pokračování v podobě dalších tématických akcí.

Více informací o nabídce workshopů pro školy získate na adrese aneta.horka@clovekvtisni.cz či na telefonním čísle (+420) 739 220 559. 


© Člověk v tísni, o.p.s.