4.11.2010 Ústí nad Labem: Studenti SŠT U Panského dvora prošli worshopem Ghettout!

V polovině října proběhl na Střední škole technické U Panského dvora v Ústí nad Labem workshop Ghettout!. Ten využívá jako didaktického nástroje počítačovou hru se stejným názvem, kterou vyvinula plzeňská Společnost Tad a teď o.p.s. Cílem workshopu je obeznámení účastníků s problematikou sociálního vyloučení, konkrétně jde o zprostředkování běžných situací, které musí obyvatel sociálně vyloučené lokality denně řešit.

Jde mnohdy o neobvyklé strategie, které musí volit, aby uspokojili základní životní potřeby své rodiny. Účastníci hry pracují individuálně každý u svého počítače. Vše probíhá hravou formou, podobně jako u jiných strategických počítačových her a záleží na každém účastníkovi, jakou zvolí taktiku, aby jeho cesta z herního ghetta byla úspěšná.

Studenti z „Pančáku“ vpluli do hry bez problémů, většina z nich sice v začátku hry přišla o finanční prostředky (špatné hospodaření, gambling), ale poté opět postupně vzrostla motivace hru dokončit. Nakonec se to podařilo pouze jednomu z účastníků, ale ani ostatní nebyli neúspěchem příliš zklamáni.

Bližší informace o nabídce workshopů Ghettout! v rámci ústeckého kraje: romana.bartunkova@clovekvtisni.cz či (+ 420) 777 787 923.  

 


© Člověk v tísni, o.p.s.